vettünk egy kockás műanyag “Suzhou” zsákot, (ami egyébént már el is szakadt). 30-án költözünk, további hírekkel később jelentkezem! Csók
Month: June 2016
Vidám képösszeállítás version_2.0 avagy Suzhou, ahol nincsenek szürke hétköznapok
Csodálatos Sárkányhajó Fesztivál ajándékcsomag mindenféle finomsággal a világ legjobb kínai tanárnénijétől
A konyhai csapunk feladta a harcot és állandóan csöpögött, így szerelőt hívtunk, hogy javítsa meg. A muki új csapot szerelt fel, aminek márjáka APPLE 6s. (végül is működik… )
A mi egyetemünkön odafigyelnek a környezetre, sőt még angolul is kiírják… wait… whaaaat??
Amikor elgépelsz valamit a Bing fordítójában, és az önálló életre kel…
Ez a táska…
Kedves kis suzhoui falatozó. Azt hiszem ma a “Mókás Marx Menüt” választom mega méretben.
Wang évzáró koncertje után valahogy mi is felkerültünk a színpadra…
Birka hús, kagyló, sör, baijiu, időzítős fényképezés és Magyar-Portugál meccsnézés a házbaaaaaaan
Vidám képösszeállítás
Éljenek a csajok (és Frank, az egyszem fiú az évfolyamban )
Éljenek a csajok version 2.0
“Otthon Született” – tényleg így hívják
Ürüm-csipet-csapat
(:
Vizsgafelkészítő kurzus Spongyabob segítségével
Csodálatos szerdák
A csajok kizárólag súlyos photoshoppolás után voltak hajlandóak átküldeni a képeket, így sajnos én is csak ezeket tudom feltölteni… alapvetően nem világítanak a szemeim… legalábbis tudtommal.
Photoshop királylányok
Tej… a bajnokok reggelije/tízóraija/ebédje/uzsonnája/vacsorája
Végül Peng Bo is kapott egy képet (:
És ami a legfontosabb… (leaglábbis a diákoknak…)
A legjobb dolgok…
Akik miatt szeretem a kedd reggeleket…
…és akik miatt szeretem a kedd délelőttöket.
A legjobb dolog szerda délután…
“I don’t age, I level up!”
匈牙利 加油!加油!加油!
青岛-nak álcázott Borsodi…
Hétfő reggel 8…
端午节快乐!
… azaz boldog Sárkányhajó Fesztivált kívánok mindenkinek. Az ünnep történetét részletesen most nincs kedvem leírni, talán majd egy későbbi bejegyzésben visszatérek rá. Lényeg, hogy ma egész Kína ünnepel, és munkaszüneti nap van.
A Sárkányhajó Fesztivál jellegzetes étele a 粽子 (zòngzi) azaz bambusz/nádlevélbe tekert ragacsos rizs, amit különféle töltelékekkel ízesítenek, majd megfőzik. (A 粽子 lehet sós, édes, húsos, gyümölcsös, magvas, stb. A lehetőségek száma szinte végtelen.)
Az egyik volt diákom (idén már Peti tanítványa) meghívott magához, hogy az ünnep alkalmával közösen készítsük el a tekercseket (aztán pedig ebédeljünk egy hatalmasat).
Képes beszámoló következik:
“A csapat” (Peti fényképez)
Először betekered a leveleket…
… aztán beletöltöd a rizst és a tetejére egy szelet jojobát teszel – ettől lesz édes.
A 15463-ik 粽子 megtöltése után már egész jól ment a dolog.
… és az elmaradhatatlan ebéd, amit a diákok készítettek.
Hét dolog, amit még mindig nem tudok megszokni Kínában… – Hello Magyarok Spoiler
Bár lassan második éve élek 宿州 városkában (安徽megyében), még mindig van egy-két olyan jelenség, amihez egyszerűen nem tudok hozzászokni.
1. Folyamatos tűzijáték.
Szerda délelőtt vagy vasárnap éjszaka? Itt egyre megy. A tűzijáték örök és megunhatatlan szórakozás Kínában, az ünneplés elengedhetetlen kelléke. Az apropó lehet esküvő vagy éppen temetés, ballagás, bolt megnyitó vagy esetleg promóciós kirakodóvásár. Amikor két éve ideköltöztünk, még minden egyes alkalommal izgatottan szaladtam az erkélyre, hogy gyönyörködhessek a csodálatos látványban. Nos, az izgalom mára már elmúlt, hiszen minden nap egy komplett augusztus 20-i tűzijátékot nézhetek végig a lakás bármely pontjából, ha akarom, ha nem.
(Amikor megkérdeztük a helyieket, hogy mi értelme van a fényes nappal fellőtt tűzijátéknak, csupán annyit feleltek, hogy a hang a fontos, nem a fény. A kérdést a továbbiakban nem firtattuk.)
2. Petárda
Nagyjából ugyanaz a helyzet, mit a tűzijátékkal. Bármely napszakban bárhol (általában a legváratlanabb helyeken) előfordulhat. Az apropó igazából mindegy, lehet öröm vagy bánat, a lényeg, hogy jó nagyot szóljon. A Kínai Újév a petárdázás szempontjából különösen fontos esemény, hiszen az ünnep alatt nagyjából két héten keresztül megállás nélkül az egész város „ropogtat”. (Ilyenkor az ember néha úgy érzi, mintha valamiféle háborús övezetben lakna…) Szinte bárhol kapható, néha egészen ijesztő kiszerelésben is.
(Személyes megjegyzés: Véleményem szerint az itteni kutyáknak/macskáknak kötélből vannak az idegeik, mert egy kis hangoskodástól szinte meg sem rezzennek. Én jobban megijedek, mint ők.)
Fellógatott verzió
Kerek verzió

Tipikus utcakép Újév idején… (a piros papírfoszlányok a petárdák csomagolásáról robbantak le)
3. Utcasöprés
Ez a jelenség (nem tudom másképp nevezni) naponta 2x végigjárja a főbb utakat, és hivatalosan „utcát söpör”. Gyakorlatilag felveri a port, ami aztán szépen letelepszik a környező autókon, házakon, éttermeken, járókelőkön…
(Van neki egy kis „pajtása”, aki nem más, mint az utcalocsoló autó. Ő egy kicsit hasznosabb, mint söprögető kisbarátunk, főleg mikor eső után/közben locsolja a főutat. Onnan lehet tudni, hogy közeledik, hogy már fél kilométeres távolságból hallani a hangszórójából megállás nélkül – igen hamisan – üvöltő „Jingle Bells” dalocskát.)
4. Csatornázás/vízelvezetés
Szeretett kis városkámban éppen csatornázási munkálatok folynak a főút mellett. Amíg a vízelvezetés nincs megoldva, addig felhozzák a felszín fölé a kiömlő vizet, majd egy téglákból épített és műanyag zsákokkal kibélelt medencéből visszavezetik a föld alá (?) – a helyiek nagy örömére.
Na jó, ennek a miértjét magam sem értem pontosan, lényeg, hogy ezek a kis, nevezzük mondjuk „oázisoknak” nagyjából 50 méterenként megtalálhatóak az építkezés környezetében. Kíváncsian várom, hogy mi lesz ezeknek a kis medencéknek a további sorsa.
5. Kivágott gyermeknadrág
A gyerekek (kb. 1-től 6-7 éves korig terjedően) nadrágja a fenekénél nemes egyszerűséggel ki van vágva. A pelenka ezen a környéken nem divat…
A továbbiakat pedig a kedves olvasó fantáziájára bízom.
6. Amikor egész nap így megy az adás a televízióban…
7. Ez a gyorsétterem…
Laza vasárnapi ebéd…
Garnélarák, pekingi kacsa, csirke, zöldésges főtt krumpli,szecsuáni borsos halacska, koreai (párolt/gőzölt?) saláta és még sokan mások, akik már nem fértek rá a képre…
A desszert pedig:
Kenyérkockák (what?) fagylattal és paradicsommal (whaaaaat?) tálalva. Érdekes volt, na. 😉
Vidám vasárnapot mindenkinek!
A nap képe
(2016 Február, Kambodzsa, Phnom Penh, Királyi Palota mögötti nyomornegyed – “Understanding”)